I've been really digging into the costs lately because of the Starbucks Dashboard. (Still no legit response on my mysupport, but whatever.) Protein powder is such a waste. Lower volume stores are the only ones that can't get decaf espresso, but realistically they're the ones that need it the most - I probably toss almost a half bag of decaf espresso per week now that I'm forced to order the 5lb bags; it saved so much money to just QMOS the 1lb bags. Fruit is pretty crazy expensive. As is mocha. Coffee averages about $8/lb.
Side note: we're getting "sweetened almond milk" soon, so make some room in your fridge! I think they're coming in 12 packs, so they should be smaller than the soy/coconut milk.